فروش برنج ایرانی

مهم ترین و احتمالا پر مصرف ترین غلاتی که در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرد برنج است. این محصول غذایی قوت غالب و اصلی تمام سفره های ایرانی است. از گونه ایرانی برنج ها به عنوان یکی از مرغوب ترین نوع برنج یاد می شود.

برنج ایرانی انواع مختلفی دارد که به صورت کلی به دو رده پرمحصول و کم‌محصول تقسیم می‌شود. برنج‌های دم سیاه، هاشمی، طارم هاشمی و صدری جزو برنج‌های کم‌محصول‌تر و برنج‌های فجر، شیرودی و ندا جزو پرمحصول‌ها قرار می‌گیرند. همچنین برنج‌های مناطق مرکزی ایران متفاوت از برنج‌های خطه شمال هستند و شامل برنج عنبربو، برنج لنجون و برنج کامفیروز می‌شود که به صورت کلی از برنج‌های درجه یک شمال ارزانتر هستند.

این روزها با سر زدن به فروشگاه‌های مختلف، با اسامی و برندهای متنوع برنج مواجه می‌شوید و اگر در مورد ویژگی‌های انواع برنج ایرانی تحقیق نکنید و یا خودتان از نزدیک عطر و طعم برنج را تست نکنید، احتمالا گیج خواهید شد!

کیفیت برنج ایرانی برای همه زبانزد است؛ اما شما باید مطابق با ذائقه و انتظارات خود و خانواده‌تان، مناسب‌ترین برنج را انتخاب کنید. ارگانیک هاب این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد تا با خرید یک کیلوگرم تست از بهترین برنج‌های ایرانی موجود، خوش‌پخت بودن و کیفیت آن را امتحان کنید و سپس با خیال راحت، تأمین برنج خانواده خود را به ما بسپارید.

انواع برنج ایرانی

برنج هاشمی

هر خانمی که تا به حال برنج پخته باشد، یا از برنج هاشمی استفاده کرده و یا درباره کیفیت عالی آن شنیده است. برنج هاشمی، محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین برنج ایرانی بین برنج‌های باکیفیت است. این نوع برنج خوش‌طعم و خوش‌پخت، ری بسیار مناسبی دارد و به خوبی قد می‌کشد. اگر چند روز هم باقی بماند، درصورتی‌که با برنج دیگری قاطی نشده باشد، همچنان به خوبی اول باقی مانده و خشک نمی‌شود. قیمت برنج هاشمی ۹۸ کیلویی ۲۴۰۰۰ تومان است ولی در صورت خرید گروهی یا عمده، با قیمت کمتری نیز به فروش می‌رسد.

برنج طارم

برنج طارم محلی، کشت دوم ۹۸ و محصول شالیزارهای استان مازندران و مناطق فریدونکنار و آمل است. این برنج بسیار خوش‌طعم و خوش‌پخت بوده و به علت داشتن ری زیاد، برای پخت در مجالس بسیار مناسب است. قیمت برنج طارم نیز به ازای هر کیلو ۲۶۰۰۰ تومان است و در کیسه‌های ۱۰ کیلویی به فروش می‌رسد. ماندگاری این برنج نیز بسیار عالی است و پس از گذشتن چند روز، همچنان تازه و خوشمزه به نظر خواهد رسید.

برنج فجر

برنج فجر، بهترین برنج بین برنج‌های ارزان ایرانی است و قیمت برنج فجر به ازای هر کیلو ۱۷۰۰۰ تومان عرضه می‌گردد. برنج فجر مازندران، کشت اول شالیزارهای استان مازندران در سال ۹۸ است. رنگ برنج فجر با سایر برنج‌ها متفاوت بوده و دانه‌های شیشه‌ای رنگی دارد. برنج فجر به نسبت قیمتش از کیفیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل، انتخاب بسیار خوبی برای رستوران‌هاست. ضمنا پس از پخت نیز سفت و خشک نمی‌شود.

چه برنجی بخریم؟

برنج ایرانی انواع مختلفی دارد و وقتی شما می‌خواهید چند تن برنج خریداری کنید بسیار مهم است که انتخاب مناسبی داشته باشید. برنج‌های ایرانی به دو دسته کم‌محصول و با کیفیت بالاتر و محصولات پرمحصول تقسیم می‌شوند. برنج‌هایی مثل هاشمی، طارم، دم‌ سیاه در رده برنج‌های باکیفیت ایرانی قرار دارند که قیمت بالاتری نیز دارند و برنج‌های ندا، فجر، شیرودی و خزر در رده برنج‌های ارزان ایرانی قرار می‌گیرند. اگر شما قصد خرید برنجی با کیفیت بالا را دارید بهترین انتخاب شما برنج هاشمی گیلان و طارم مازندران است. اما اگر قصد خرید برنج‌های ارزان‌تر برای رستوران یا محل‌کار خود را دارید می‌توانید برنج فجر که دارای کیفیت خوب در کنار قیمت مناسب است و یا برنج‌های شیرودی و ندا که قیمت‌های پایین‌تری دارند را انتخاب کنید. اما توجه به این نکته ضروری است که برنج‌های شیرودی و ندا بعد از سرد شدن سفت و خشک می‌شوند و شاید برای سلف ادارات، بیمارستان‌ها، پادگان‌ها و یا شرکت‌های بزرگ که برنج پس از پخت و به صورت گرم مصرف می‌شود و نیازی به گرم کردن مجدد برنج نیست مناسب باشند.

عضویت در خبرنامه <span> از تخفیف های جذاب ارگانیک هاب باخبر باشید </span>

عضویت در خبرنامه از تخفیف های جذاب ارگانیک هاب باخبر باشید